Ana Sayfa
Satranç Ligi Takvimi
Lig Programı
Satranç Ligi Yönergesi
Uygulama Yönergesi
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
banner_lig_logo.jpg
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Uygulama Yönergesi
TÜRKİYE SATRANÇFEDERASYONU
2009 - 2010 SEZONU TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ LİGİ
UYGULAMA YÖNERGESİ


1.    TakımSatranç Yarışmaları Genel Yarışma Yönergesi geçerliliğini korumaktadır,

2.    Türkiyeİş Bankası Satranç Ligi,  2009-2010sezonunda, belirlenmiş takvime göre, 14 kulüp ile tek buluşmada tamamlanacaktır.

3.    Liguygulaması tek buluşma halinde, 28 Haziran-8 Temmuz 2010 tarihlerinde Konya'daRixos Otel'de 5*(Beş Yıldız) gerçekleştirilecektir.

4.    TRANSFERİN GERÇEKLEŞMESİ:

i.      Transferidüşünülen sporcu için, sporcunun kulübünden alınmış ilişiksiz belgesi ilebirlikte Federasyon merkezine başvurulur,

ii.     Transferya da kulübe geçiş işlemleri tamamlandığı anda, sporcu, sistemde yeni kulübüile görülebilecektir

iii.    Sporcularıntransfer işlemlerinde, sporcu sözleşmesindeki tarihler esas alınır. Ancak; sözleşmedehangi süre belirtilirse belirtilsin, kulüp, ilişiksiz belgesini düzenlediktensonra sözleşmedeki tarih hükümleri sona erer.

5.    Analiste gönderme işlemleri çevrim içi olarak yürütülecek olup açıklanan takvimdebir sarkma asla söz konusu olmayacaktır. Sistem, takvime göre planlanmışolacağından hak mahrumiyetine uğrayan sporcu veya kulüpler için Federasyon birsorumluluk kabul etmeyecektir.

6.    Çevrimiçi kullanım sorumluluğu olan kullanıcılardan kaynaklanan konulardaoluşabilecek aksaklıklar karşısında (ana liste sırası vb.) geri dönüşlerinsağlıklı yapılabilmesi için son gün-son saatin beklenilmemesi önerilir.

7.    Kulüplerana listelerini TSF ana sayfadan ulaşacakları çevrim içi başvuru ilişimindengöndereceklerdir. Kulüplere sadece kendilerinin kullanacağı, kulüp tarafındanyetkilendirilmiş kişilerin e-posta adreslerine ve GSM numaralarına SMS ilesisteme giriş şifreleri gönderilecek ve yönetim tarafında sadece bir federasyongörevlisi listeleri görebilecektir. Liste gönderme son tarih ve saatine kadar,kulüpler, listelerinde değişiklik yapabileceklerdir,

8.    Lisansıotomasyon sisteminde olmayan, vizesi yapılmayan, lisans numaralarıbildirilmeyen, transfer işlemi tamamlanmamış sporcular vb. durumlar için sistemkayıt yapmayacaktır,

9.    Analistede yer alan sporculara ilişkin sporcu sözleşmeleri tam ve eksiksiz olarakbelirtilen son tarihe kadar Federasyona ulaştırılması gerekecektir. Lisans vesözleşme uyumunun sistemde karşılaştırması tamamlanmadan ana listeler üzerindeişlemler sonlandırılmış olmayacaktır,

10. Yönetimkısmındaki görevli, sisteme uygun olmayan listeler için hemen göndericiye bilgiulaştıracaktır,

11. Kulüpler, maça çıkış sırasında maça çıkansporcularına ait sporcu tescil belgelerini de hakemlere teslim ederler.

12. DOĞRUDAN DESTEK:

a.    Kulüplere,federasyon tarafından doğrudan destek kapsamında 16.500,00 TL yardım yapılır. 

b.   Doğrudan destek kapsamında para-puan havuzuoluşturulur. Kulüpler, elde ettikleri her masa puanı için havuzdan payalacaklardır. 1 puan karşılığı 35,00.-TL dir. Lig sonunda puan havuzundan elde edilen paylar kulüplereödenecektir. Oynanmadan elde edilen puanlara yarım para puan verilir. (Turatlama karşılığı elde edilen puanlara bir ödeme yapılmaz)

c.    Konaklamave benzeri olanakların Federasyon desteği ile sağlanması durumunda, giderler,destek kapsamında verilecek bedelden kesilir.

d.    Kulüplerinyıllık vize bedelleri destek kapsamında verilecek bedelden kesilir. (İl temsilciliklerine vize yaptırmışkulüpler ilgili ödeme makbuz/dekontlarını ibraz etmeleri halinde, bu kesintiyapılmaz)

13. KONAKLAMA:

a.   Rixos Otel 5*-Konya'da gerçekleştirilecektir.Konaklama Tam Pansiyon (Sabah-Öğle-Akşam açık büfe + öğle ve akşam yemeklerinde sınırsız konsantre meyve suyu) esasına göre gerçekleştirilecek olup katılım payı çizelgesiaşağıdaki Tablo 1'de yer almaktadır.

b.   Rixos  Otel haricindekonaklama yapmak isteyen kulüpler, kişi başı 75,00 TL organizasyon katkı payı ödeyeceklerdir. Tutar,kulüpler için ayrılan doğrudan destek payından düşülecektir.

14. Federasyontarafından konaklama için belirlenen koşullardan farkı ortamlarda konaklamakisteyen kulüpler, kadrolarında (A) ve Yaş Grupları ulusal takım havuzundansporcu bulundurmaları durumunda, bu sporcuların, Yönetim Kurulunun 27.12.2008tarih ve 3/7 nolu kararı doğrultusunda organizasyonun yapılacağı otelde kalmakzorundadırlar.

15. Buuygulama yönergesi yarışma yönergesinin ayrılmaz bir parçasıdır
 

      2010 TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ LİGİ KONAKLAMA KATILIM PAYI ÇİZELGESİ

1-

Giriş Tarihi

 

Çıkış Tarihi

 

Geceleme

28.06.2010

 

08.07.2010

 

10

RİXOS OTEL KONAKLAMA FİYATLARI  TOPLAM 10 GECE

 

 

 

 

Kişi Başı Gecelik Oda Fiyatları *Tam Pansiyon

Single

Double

Triple

Sporcu/Antrenör/Veli

Single

130,00 TL

1.300,00 TL

800,00 TL

700,00 TL

Double

80,00 TL

 

Triple

70,00 TL

 

* Tablo kişi başı toplam konaklama katılım payını göstermektedir.

 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010