Ana Sayfa
Satranç Ligi Takvimi
Lig Programı
Satranç Ligi Yönergesi
Uygulama Yönergesi
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
banner_lig_logo.jpg
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Derbinin Galibi Adana Truva Oldu; Manisa Doruk ,İSEK Aquamatch'i Devirdi
tur4_012.jpgBEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ 3,5 - 6,5 ADANA TRUVA SATRANÇ S.K.

İki takımın beraberlikle sonuçlanan geçen seneki maçından sonra, bu sene derbi niteliğindeki karşılaşmada kazanan taraf Adana Truva oldu. En dikkat çekici maçlardan biri, iki ezeli rakip WIM Kübra Öztürk ve WIM Betül Cemre Yıldız arasındaki maç oldu. Kazanan Beşiktaş'tan Kübra Öztürk oldu. Adana Truva, aldığı bu önemli puanla 8 puan ile liderliği paylaşıyor. Beşiktaş ise aldığı bu yenilgiyle 6 puanda kaldı.


tur4_021.jpgMANİSA DORUK KOLEJİ S.K. 7 - 3 İSEK AQUAMATCH S.K.

Günün en kritik maçında Manisa Doruk, İstanbul Satranç Eğitim Merkezi karişında çok önemli bir galibiyet alarak zirveyi paylaşan isimlerden biri oldu. GM Alexander Lastin, GM Rustam Kasimdzhanov ile IM Yakup Erturan da  GM Suat Atalık ile berabere kaldılar.  Manisa'nın son altı masadan 6 puan çıkarması da önemli puanı getirdi.tur4_035.jpg
BÜYÜKÇEKMECE MERSİN EZGİ SATRANÇ KULÜBÜ 7 - 3 BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ S.K.

Büyükçekmece Mersin Ezgi Satranç Kulübü üçüncü galibiyetini alarak 8 puanlı iki ekibi iki puan geriden takip ederek şampiyonluk yarışında 'bizde varız' dediler.

tur4_038.jpgBURSA TOPHANE MESLEK LİSESİ S.K. 4,5 - 5,5 ÇELİKKOL TURİZM PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ S.K.

İki takımın çekişmeli geçen maçlarının sonucunda, yarım puan farkla 2 puanı alarak kazanan takım Çelikkol Turizm Pamukkale Üniversitesi olurken üç galibiyetle ikinciliği paylaşan takımlardan biri oldu.

tur4_022.jpgTÜRK HAVA YOLLARI S.K. 6 - 4 TARSUS ZEKA SATRANÇ S.K.

İlk üç masadaki maçlar beraberlik ile sonuçlanırken, Türk Hava Yolları'na galibiyeti getiren kritik puanlar yaş grupları masalarından geldi.

tur4_029.jpgİSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ S.K.5,5 - 4,5 ODTÜ SPOR KULÜBÜ

Günün en önemli maçlarından biri de iki üniversite takımı arasında gerçekleşirken, kaybedenin ligde kalma şansını zora sokacağı maçta rahat bir nefes alan taraf, İstanbul Teknik Üniversitesi oldu. İTÜ için maçtaki en kritik puanlardan biri, FM Selim Çıtak ve GM Yuri Drozdovskij beraberliğinden geldi.
tur4_039.jpgHATAY SAMANDAĞ ROK SATRANC S.K. 5,5 - 4,5 YEŞİLKÖY SPOR KULÜBÜ

Güçlü ekiplerin yer aldığı ligde tutunma adına kritik bir diğer maç da Hatay Samandağ Rok Satranç ve Yeşilköy arasında gerçekleşti. Galip gelen taraf Samandağ Rok oldu.
 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010