Ana Sayfa
Satranç Ligi Takvimi
Lig Programı
Satranç Ligi Yönergesi
Uygulama Yönergesi
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
banner_lig_logo.jpg
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Onuncu Tur: Şampiyonluğa Üç Kala
tur10_034.jpg
Ligin bitimine üç tur kala heyecan giderek artıyor. Sürpriz sonuçların alındığı onuncu turda, zirvenin adı yine değişmedi. Manisa Doruk, Bursa Tophane'ye 6-4 galip gelerek üç buçuk puan averaj farkı ile ilk sırada yer almaya devam ediyor. Zirvede şampiyonluk mücadelesi devam ederken ligde kalma adına da önemli sonuçların alındığı maçlar oynandı. Yarın oynanacak maçlar , önemli ölçüde şampiyonu ve küme düşecekleri belirleyecek.tur10_003.jpgHATAY SAMANDAĞ ROK SATRANC S.K. 2,5 - 7,5 ADANA TRUVA SATRANÇ S.K.

Şampiyonluğun güçlü adaylarından Adana Truva, Hatay Samandağ karşısında aldığı farklı galibiyet ile Manisa Doruk ile arasındaki averaj farkını üç buçuğa indirdi. Hatay Samandağ bu yenilgiyle kritik bir puan daha kaybetti.


tur10_052.jpgİSEK AQUAMATCH S.K. 5 - 5 TARSUS ZEKA SATRANÇ S.K.


Günün en önemli karşılaşmalarından biri İstanbul Satranç Eğitim Kurumu ve Tarsus Zeka arasında oldu. Tarsus Zeka, yaş grupları masalarında önemli puanlar kazansada bu galibiyet için yeterli olmadı. Günün en uzun ve aynı zamanda sonucu belirleyen maçı ise IM Can Arduman ve GM Suat Atalık arasında oldu. IM Arduman, iki ata at pozisyonunda beraberlik teklif etmesine rağmen GM Suat Atalık maçı devam ettirdi ve 124 hamle sonunda sonuç yine değişmedi. Alınan beraberlik ile İSEK Aquamatch üçüncü sıradaki yerini korurken, Tarsus Zeka altıncı sırada yer aldı.
tur10_020.jpg
BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ 5,5 - 4,5 TÜRK HAVA YOLLARI S.K.

Çekişmeli maçlara sahne olan Beşiktaş ve Türk Hava Yolları karşılaşmasında gülen taraf Beşiktaş oldu. Alınan bu sonuçla  Beşiktaş dördüncü sırada, THY sekizinci sırada yer aldı.


tur10_019.jpgBÜYÜKÇEKMECE MERSİN EZGİ SATRANÇ KULÜBÜ 6,5 - 3,5 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ S.K.

Büyükçekmece Mersin Ezgi, İstanbul Teknik Üniversitesi karşısında aldığı galibiyet ile beşinci sıradaki yerini korudu. Bu sene ligde istediği sonuçları alamayan İTÜ, aldığı bu yenilgiyle ligde kalma adına kritik bir puan kaybederek on üçüncü sırada yer aldı.  tur10_031.jpgBURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ S.K. 6,5 - 3,5 ÇELİKKOL TURİZM PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ S.K.

Sürprizlerin takımı Bursa Uludağ Üniversitesi, bugün de güçlü rakibi Çelikkol Turizm Pamukkale Üniversitesi'ne galip geldi. 
 tur10_018.jpgYEŞİLKÖY SPOR KULÜBÜ 4,5 - 5,5 ODTÜ SPOR KULÜBÜ

Yeşilköy Orta Doğu Üniversitesi engeline takılarak önemli bir puan kaybederken, ODTÜ dün aldığı ilk galibiyetten sonra bugünde ikinci galibiyetini alarak moral buldu.


 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010