Ana Sayfa
Satranç Ligi Takvimi
Lig Programı
Satranç Ligi Yönergesi
Uygulama Yönergesi
İletişim
Kulüplerimiz
Lig Şampiyonları
banner_lig_logo.jpg
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Bireysel Sonuçlar


Üçüncü Belli, Şampiyon Kim
tur12_031.jpgBEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ 3 - 7 MANİSA DORUK KOLEJİ S.K. 

Ligin iki güçlü ekibinin karşılaşmasında Manisa Doruk, Beşiktaş'a  galip gelerek sekiz buçuk masa puanı farkı ile şampiyonluk iddiasını sürdürdü. Beşiktaş ise aldığı bu mağlubiyetle ilk üçe girme şansını kaybetti.tur12_038.jpgBURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ S.K. 4,5 - 5,5 ADANA TRUVA SATRANÇ S.K.

On ikinci turda bütün maçlarını kazanan Adana Truva, düşme hattındaki Bursa Uludağ Üniversitesi karşısında neredeyse ilk yenilgisini alıyordu. Üçüncü masada Batuhan Dönmez, güçlü rakibi GM Kıvanç Haznedaroğlu'na kazanç durumunda iken beraberlik yaptı. Adana Truva, aldığı bu galibiyetle şampiyonluk şansını sürdürüyor.tur12_034.jpgİSEK AQUAMATCH S.K. 5 - 5 ODTÜ SPOR KULÜBÜ

İSEK Aquamatch ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi arasındaki karşılaşma berabere biterken, alınan bu sonuçla İSEK 18 puan ile üçüncü oldu. ODTÜ'nün ise ligde kalıp kalmayacağını son tur karşılaşmasında alacağı sonuç belirleyecek.tur12_020.jpgBÜYÜKÇEKMECE MERSİN EZGİ SATRANÇ KULÜBÜ 3 - 7 TÜRK HAVA YOLLARI S.K.

Türk Hava Yolları, Büyükçekmece Mersin Ezgi karşısında aldığı bu galibiyet ile rahat bir nefes alırken Büyükçekmece beşinci sıradaki yerini korudu.

tur12_033.jpgTARSUS ZEKA SATRANÇ S.K. 4,5 - 5,5 ÇELİKKOL TURİZM PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ S.K.

Tarsus Zeka, Çelikkol Turizm Pamukkale Üniversitesi engeline takılarak mağlup oldu. Alınan bu sonuçla Tarsus Zeka altıncı sırada Çelikkol Turizm Pamukkale ise yedinci sırada yer alıyor.tur12_019.jpgHATAY SAMANDAĞ ROK SATRANC S.K. 3 - 7 BURSA TOPHANE MESLEK LİSESİ S.K.

Bursa Tophane Meslek Lisesi, Hatay Samandağ Rok karşısında rahat bir galibiyet alarak sekizinci sırada yer aldı.
tur12_035.jpgYEŞİLKÖY SPOR KULÜBÜ 4,5 - 5,5 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ S.K.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeşilköy karşısında galip gelirken her iki takım için de son turda  oynayacakları maçlar ligde kalma adına çok önemli.


 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010